• May 31, 2023

Babai Me Tha Ti Je Nje. Smund Te Martohesh Ndersa Burri Sot Thot Qfar Grua Kam Te Gjith E

Prej 16 vjece m’thojke Babi askush nuk po t’merr, por tash Burri jem krenohet me mu mthot “Qfar Gruje kam krejt ma kqyrin”! – Prsh deshta be mu lidh edhe un me Jeten tem Shum po vuj shum po merzitna nuk kam pas as skam kurfar knaqsije ne Jet tasht edhe ma hiqq, Kur isha ma e re isha nen komand te Familjes si qik e shpis un shum kam vujt gjithmon jam kan sikur penges jam e rre shum nqka jam provu shum sene mka ndodh jam femer pa sher du mu kan gjithmon e drejt edhe sdu as me lendu kerkon edhe mem lendu duroj merzitna e ha veten po duroj edhe nuk ipna shum rri gjithmon e urt jo qe nuk kuptoj po bona ashtu qe edhe me fol dikush per dikon kur nuk qona me tregu e mbaj fjalen kur ma thot dikush besim edhe pse nese kam fol un jo qe diqka kam fol por diqka thjesht HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

 

Prej 16 vjece m’thojke Babi askush nuk po t’merr, por tash Burri jem krenohet me mu mthot “Qfar Gruje kam krejt ma kqyrin”! – Prsh deshta be mu lidh edhe un me Jeten tem Shum po vuj shum po merzitna nuk kam pas as skam kurfar knaqsije ne Jet tasht edhe ma hiqq, Kur isha ma e re isha nen komand te Familjes si qik e shpis un shum kam vujt gjithmon jam kan sikur penges jam e rre shum nqka jam provu shum sene mka ndodh jam femer pa sher du mu kan gjithmon e drejt edhe sdu as me lendu kerkon edhe mem lendu duroj merzitna e ha veten po duroj edhe nuk ipna shum rri gjithmon e urt jo qe nuk kuptoj po bona ashtu qe edhe me fol dikush per dikon kur nuk qona me tregu e mbaj fjalen kur ma thot dikush besim edhe pse nese kam fol un jo qe diqka kam fol por diqka thjesht HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *