• May 31, 2023

E dhimbshme! Ndërron jetë ish-ministri i njohur (Foto+ Emri)

Lajmi për vd ekjen e politikanit grek është konfirmuar nga familja e tijNë vitin 1996 ai u emërua Ministër i Punëve të Jashtme dhe mbajti këtë post deri në dorëheqjen e tij në 1999, pas skandalit që përfshin liderin e PKK , të njohur si organizatë terroriste nga BE.Pangalos lindi në Eleusis të Greqisë . Ai është nipi i gjeneralit dhe diktatorit të vitit 1926 Theodoros Pangalos . HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

 

 

Pangalos ishte anëtar i Rinisë Lambrakis të krahut të majtë dhe, në 1964, kandidat për Parlamentin Helen me të Majtën e Bashkuar Demokratike (EDA). Pangalos kundërshtoi diktaturën ushtarake të vitit 1967 dhe iu hoq shtetësia greke nga junta në vitin 1968.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *