• May 31, 2023

Shkrihet Albanologjia, Kryeministri Edi Rama firmos vendimin

Shkrihet Albanologjia. Qeveria vendosi sot me një vendim të Këshillit të Ministrave që të shkrinte Akademinë e Studimeve Albanologjike.Qeveria e quan këtë një mbyllje me qëllim riorganizimin e njësive të saj kryesore nën diktatin e Akademisë së Shkencave që drejtohet nga Skënder Gjinushi.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE…

Read More

U G0DlT me grusht në kokë nga boksieri shqiptar, i riu grek në luftë me jetën

Një boksier shqiptar është shpallur në kërkim nga po licia greke pasi është përfshirë në një sh err me një 36-vjeçar grek i cili tani ndodhet në gjendje të rëndë për je tën.Mediat raportojnë se sherri ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Elefsinë, kur 36-vjeçari Thanos Adam është konf liktuar me shqiptarin.HAP REK LAMEN…

Read More

Momenti kur serbët G0DASlN një gazetar (Video)

Prot estuesit nuk kursejnë gazetarët në veri të Kosovës. Rastet e suImeve janë të shumta e të dokumentuara tashmë.Në videon e siguruar nga mediat vendase shihet momenti teksa njëri prej gazetarëve të Kosovës go ditet me grusht në bark.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN…

Read More

U mbɣt në lumë, RENEA dhe polumbarët ndërpresin kërkimet për gjetjen e trupit të 22-vjeçarit

RENEA dhe polumbarët kanë ndërprerë kërkimet për gjetjen e trupit të 22 vjeçarit që humbi jetën t agjikisht mesditën e kësaj të mërkure në ujërat e lumit Mat.Gazetari Gjergj Figuri raporton për ABC News se për shkak të errësirës janë ndërprerë kërkimet për gjetjen e trupit të të riut.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin…

Read More

“Ishe shumë e keqe në BBV”, Eva Alikaj përqesh ne ekran fëmijët e komunitetit rom (Video)

Qëndrimi i Eva Alikajt në “Big Brother VIP”, ishte mjaft i shkurtër ama shumë i zhurshëm për aq sa zgjati.Aktorja u eliminua vetëm pak ditë pas qëndrimit në BBV pas një debati të ashpër me fituesin, Luizin“Ta çaj kafkën”, iu drejtua aktorja Luizit, një frazë e cila çoi në marrjen e vendimit nga Vëllai i…

Read More

Aksidᶒnt i shumëfishtë në rrugën e Kombit, ka të plāgosur. Pamje nga vendngjarja

Një ak sident i shumëfishtë rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Kombit, pranë fshatit Fushë-Milot.Burime për Panorama bëjnë me dije se të përfshirë në ak sident kanë qenë një trajler, dy autovetura dhe tre motoçikleta, ku siç shihet dhe nga pamjet e siguruara në zonë është shkaktuar k aos lidhur me qarkullimitHAP…

Read More

“Nga i di ti këto gjëra”, historiani përplāset keq me gazetaren në studio live: Kush je ti?

Historiani Neritan Ceka është përpl asur me gazetaren Fatmira Nikolli, pasi kjo e fundit tha se në Akademinë e Shkencave vetëm bëhen konferenca dhe jepen çmime.I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, Ceka iu drejtuar Nikollit duke i thënë që të mësohet të flasë, duke theksuar se ndryshe nga se tha gazetarja Akademia e…

Read More

Të shtunën vjen hëna e plotë rozë, për këto 4 shenja sjell kaos të paparë në jetën e tyre

Të shtunën, më 3 qershor, qielli do të ndriçohet nga një Hënë e plotë rozë në shenjën e Shigjetarit dhe na sjell energji të ngjyrosura nga ndershmëria radikale dhe një dëshirë për liri dhe dije.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN Ky…

Read More

Stop fut në shtëpi të moshuarën që nxorri vajza në rrugë. E bija kundërshton: Nuk e lejoj as gjallë as vdᶒkur

Më 21 Mars, emisioni Stop transmetoi problemin e zonjës Varvara Kapurani, një 77-vjeçare nga Elbasani, e cila pas vd ekjes së të shoqit dhe pas 55 viteve martesë, mbeti në mes të katër rrugëve. Kjo për shkak se njëra nga vajzat e saj e nxorri nga shtëpia duke falsifikuar firmën në bashkëpunim edhe me noteren.HAP…

Read More

Çfarë i bashkoi dy kundërshtarët “e betuar” të BBV? Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari shfaqen pranë njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari janë bërë sërish bashkë, teksa kanë shkrepur edhe një fotografi.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN Ka qenë vetë Luizi ai që ka ndarë fotografinë në Instagramin e tij, ku shihet se ata janë të ulur në…

Read More