• June 4, 2023

Erdogan “bekon” foshnjën e mbijetuar, i këndon ezanin (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan zhvilloi një vizitë në spitalin e Stambollit, atje ku po trajtohen me qindra e mijëra persona të lënduar nga tërmeti i 8 ditëve më parë.Gjatë vizitës ai ndaloi tek një foshnjë e porsalindur e cila u nxor nga rrënojat e tërmetit së bashku me nënën e saj.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

 

Lideri turk e mori fëmijën në krah dhe i këndoi fjalët e shenjta të Kuranit dhe sipas mediave turke i vuri dhe emrin.

Më herët gjatë ditës, Erdogan u shpreh se ekipet e shpëtimit kanë shpëtuar mbi 8000 persona nga rrënojat, ndërkohë që në spitale janë trajtuar mbi 81 mijë të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *