• June 4, 2023

Mrekulli e madhe: Berati 12-vjeçar doli i gjallë nga rrënojat 207 orë pas tërmetit (VIDEO)

Një lajm i gëzuar vjen 207 orë pas tërmetit! Në Adiyaman të Turqisë, 12-vjeçari Berat Yücel u nxor i gjallë nga rrënojat 207 orë pas tërmetit vdekjeprurës në Turqi dhe Siri. Në orën e 209-të të tërmetit në Antakya të Hatajit, babai dhe vajza u gjetën të gjallë nën rrënoja.HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

Puna, e cila filloi kur operatori i fadromës që punonte në rrënoja, njoftoi ekipet e kërkim-shpëtimit pas zhurmës që dëgjoi, rezultoi në nxjerrjen e babait dhe vajzës të gjallë nga rrënojat. Turqia u trondit nga një tërmet me magnitudë 7.7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në rrethin Pazarcık të Kahramanmaraş më 6 shkurt në orën 04:17. Ende pa e marrë veten nga tronditja e kësaj fatkeqësie të tmerrshme, pasoi tërmeti i dytë me magnitudë 7.6 ballë me epiqendër në Elbistan. Ndiqeni videon e plotë KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *