• June 6, 2023

Tërmet i fortë ‘shkund’ shtetin ballkanik, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Serbi.Epiqendra ishte afër qytetit të Aradit, në një thellësi prej nëntë kilometrash. HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

 

 

“U ndje shumë i fortë në Cluj-Napoca. Unë jetoj në katin e tretë.

Zgjati rreth 20 sekonda”, janë disa nga komentet në faqen e Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *