• June 6, 2023

Tiranë/ Shkoi i maskuar në supermarketin ku punonte dhe mori paratë, arrestohet 37 vjeçari

Një 37 vjeçar është vënë në pra ngat e policisë së Tiranës pasi akuzohet se ka vjedhë një shumë të madhe parash nga vendi ku ai ishte i punësuar. HAP REK LAMEN ME POSHTE Per Iajmin e PIote. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

Sipas policisë në kuadër të operacionit të koduar “Kasaforta”, është bërë i mundur arrestimi i tij.

Besmir Lurdhi akuzohet se ka vjedhë shumën prej 680 000 lekë të rinj, nga kasaforta e subjektit privat në të cilin ishte i punësuar, në rrugën “Kongresi i Lushnjës”.

Lurdhi ishte punëtor i i një supermarketi, filiali i rrugës “Kongresi i Lushnjës”.

Dy ditë më parë, i maskuar, ka shkuar natën te marketi dhe ka thyer derën kryesore dhe ka hyrë brenda. Kasafortën e ka hapur kollaj pasi ka pasur dijeni për kodin, ka marrë paratë që kanë qenë aty dhe është larguar.

Ndërkohë në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 640 000 lekë të rinj që u gjetën në banesën e këtij shtetasi.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *