• June 7, 2023

Këmbimi valutor për sot/ Euro dhe paundi në minimumin historik, çfarë po ndodh me dollarin?

Sot, më 7 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 99.6 lekë dhe shitet me 101 lekë.Euro blihet me 106.6 lekë dhe shitet 107.6 lekë. Paundi britanik sot blihet me 123.3 lekë dhe shitet me 125 lekë. SHTYP KETU DHE LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

 

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.3 lekë, ndërsa në shitje me 110.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74 lekë dhe në shitje me 75.8 lekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *