• June 7, 2023

Stjuardesa paralajmëron: Mos e përdorni kurrë këtë pjesë të sediljes në avion

Një stjuardesë zbuloi në Reddit se xhepi i sediljeve të një avioni është vendi më i mirë për t’u shmangur.Kur ia kaloni turmës së aeroportit dhe jeni gati të hipni në aeroplan, është joshëse t’i largoni të gjitha gjërat sa më shpejt që të jetë e mundur. SHTYP KETU DHE LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE HAPE LAJMIN

 

 

Megjithatë, ajo tha të mendoni dy herë për të vendosur telefonin, librat ose ushqimet tuaja në xhepin e sediljes së përparme.

“Unë rekomandoj që të mos përdorni kurrë ose të vendosni asgjë në xhepin e sediljes. Ato pastrohen nga plehra, por kurrë nuk janë vërtet të pastra. Atje, shumë njerëz zakonisht lënë çorape, çamçakëz, mollë të mbetura, dhe pastaj dikush vjen nga fluturimi i radhës dhe vendos telefonin, laptopin ose iPadin e tyre”, u shpreh ajo./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *