• June 8, 2023

E DHIMBSHME! U NIS NË ITALI PËR TRANSPLANT ZEMRE, FLORISELI NDËRRON JETË PAPRITUR

Florisel Gjata, 15 vjeç nga Korça i cili po lu ftonte me një sëmundje që i kishte preku organet ka ndërruar je të.Pak orë pas lajmit të mirë, që shqiptarët e bërë bashkë kontribuan për kurimin e Floriselit që ai të nisej në Itali për mjekim më të specializuar për transplant zemre,

 

është mësuar lajmi i trishtë se 15-vjeçari ka vd ekur.

Këtë lajm tragjik e ka bërë të ditur vetë daja i Floriselit, i cili përmes një postimi në Facebook shpreh dhimbjen për ikjen nga jeta në një moshë të re të nipit të tij Floriselit, rasti i të cilit pr eku shumë shqiptarë të cilët me pak para, ko ntribuuan për 15-vjeçarin, të cilin Zoti e mori pranë ve tes.

“O shpirti i dajes ty te deshti Zoti te te kishte me vete dhe te mori o engjell”, shkruan daja i Floriselit mes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *