• June 10, 2023

Per 3 Vite Kam Bere Dashuri Me Djalin E Axhes Te Burrit Tim,Kam Mbetur Shtatezen Dhe E Kam Hek,Nuk E Di Si Do Te Dal Para Zotit

Per 3 vite kam bere dashuri me djalin e axhes te burrit tim,kam mbetur shtatezen dhe e kam hek,nuk e di si do te dal para Zotit…-Përshëndetje Historia jetës Anonim ju lutem po e shkruaj dhe un historinë time të jetës Jam një grua e martuar që më mirë mos qofsha. Dënimin me të madh do e marr nga I madhi Zot. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTIN E KESAJ BUKUROSHE HAP REK IAMEN ME POSHTE

 

 

E di shumë mirë këtë gjë dhe me dhemb zemra çdo ditë kur e mendoj. Por dua ta ndaj me ju sadopak ta largoi nga zemra. Jo se po ju tregoi ju, por me ka mbetur peng në zemër.

Kur isha vajzë tek prindërit, isha e rregullt, nuk kam pasur marrëdhënie me asnjëri. I pari burrë që në dhanë të familjes ishte ky që kam edhe sot. U martua me shkuesi në atë koh flas para 20 viteve. Tre ditë nejtem në Shqipëri ikem në diasporë. Mbas një viti më lindi goca, pastaj me dhuroi Zoti një djalë. Çdo gjë mirë falemderoi Allahun. Historia nisi këtu kur femi të I kisha gocën tre vjeç çunin 2 vjeç… HAP REK IAMEN ME POSHTE

Meqë asaj kohe banesat ishin shtrenjtë, im shoq në shtëpi merr vëllain e vet, dhe djemtë e xhaxhait. Per të jetuar me ne. Këto ishin të gjithë të pamartuar. Dikush punonte dikush jo Un isha në shtëpi po rrisja femitë. Pergaditsha darkën e laja I shplaja, rregullorja shtretërit. Çdo gjë ju bejsha un. Cun I xhaxhait të ti ishte i moshës time më shikonte me një sy ndryshe derisa një ditë ndodhi ajo që un se Lusha menduar kurrë, vdekjen e kam menduar e atë gjë kurr jo. U kthye ma herët në shtëpi e dinte se ne atë kohe nuk ishte askush fëmijët e vegjël nuk dinin asgjë. HAP REK IAMEN ME POSHTE

Ndodhi e papritura me për**unoj pa dëshirë. Me thoshte nuk mundëm me kur të shoh në shtëpi zemra po me plase. Si përfundim gjithçka u bë siç donte ai. Pastaj me dëshirë pa dëshirë kjo gjë ka zgjat dy tre vjet. Kurr nuk kam mundur ti tregoi askujt kisha shumë frigen.Gjatë kësaj kohe u ngela shtatzënë, dhe se dija me cilin e LushaI’m shoq thoshte në kemi bere kujdes si ka mundësi.Se di I thoja Kështu thoshte dhe ky tjt. Si përfundim ky ma mbushi mendjen ta abortoja. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTIN E KESAJ BUKUROSHE HAP REK IAMEN ME POSHTE

Por edhe un nuk e doja që ndoshta ishte më të fëmija dhe kur të Lindin të më dalin probleme. Vendosa edhe vetë.. Por tani e di se kam me dhanë përgjigje para Zotit vendin direkt e mes zjarrit e kam ditën e vdekjes. Kanë kaluar 8 vite dhe nuk jemi takuar ma. Ai iku në Shqipëri është martuar ka femi çdo gjë në rregull. Por kur takohemi ndonjëherë në Shqipëri Kur I jap dorën ma shtrëngon fort. Me thotë ngajherë tregojmë kur je vetëm.

Kurr nuk è jam afruar ma nuk ha kam dhen shansin ti them eja se jam vetëm. S’dua ma që të vazhdojë historia jonë. Desha tju them se mbasi abortova këtë femi isha vetëm 5 javë sa e kuptova se kisha ngelur shtazan. Pastaj mbas tre viteve un e doja patjetër që ta bëja një femi se në dhimste zemra. Por kësaj radhe me burrin tim . Me ka fal I madhi Zot goc Tani kam tre femi dy goca e një çun. Nje këshillë kisha për të gjithë ato qe jetojnë ne gyrbet Mis merrni mos lejoni asnjëri në familjet tuaja. Sepse i madhi Zot e ka krijuar damilhen të jetoi burrë e grua e femi bashk Jo me farefisin e më dreqin e të birin. Në fund do përfundoni sikur une. Ju përshëndes te gjithëve rrespkte anonimja. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTIN E KESAJ BUKUROSHE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *