• June 13, 2023

Ja pamjet nga momenti sho.kues kur dy anije me udhtare perpIasen me njera tjetren ne mes te ujit..(VIDEO)

Një anije turistike ka gërvishtur një tjetër ndërsa po ankorohej në vendpushimin meksikan të Karaibeve të Cozumel, duke dëmtuar të paktën një nga varkat dhe duke rezultuar në një lëndim të lehtë të një pasagjeri.

 

 

Linja e lundrimit Carnival thotë se anija Carnival Glory ishte duke manovruar kur “bëri kontakt” me Carnival Legend të premten në mëngjes. Videot e xhiruara nga pasagjerët e nisur tregojnë aksidentin e zhurmshëm dhe të ngadaltë, i cili la pjesën e Glory të rrënuar në skajin e skajit.

Linja e lundrimit thotë se po vlerëson dëmin, por aftësia detare e anijeve nuk u ndikua. Një mysafir pësoi një lëndim të lehtë gjatë evakuimit të një dhome ngrënieje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *