• June 14, 2023

Askush nuk mund ta spjegonte se si kishte mbetur leopardi ne kete vend, Ja si kerkonte ndihm nga njerzit..(VIDEO)

Cdo dite me mijera jete kafshesh jane ne rrezik kudo neper bote. Gjithcka qe ata mund te bejne eshte te therrasin per ndihme dhe te shpresojne per me te miren. Fatmiresisht shume prej tyre jane me fat pasi jane degjuar para se te mund te ishte shume vone. Sot po ju tregojme 40 kafshe qe kerkuan ndihme nga njerezit, dhe kjo na ben te ndihemi krenar qe jemi njerez.

 

 

Ky piton ishte kaq i uritur sa dukej qe ishte, I gatshme te hante gjithcka, por askush nuk e priste te gjente nje peshqir 1 m te gjate. Fatmiresisht veterineret munden ta ndihmonin zvarranikun ne kohe.

Eshte e paqarte se sa gjate kjo nene ari kishte qene duke ruajtur nje kosh ne mes te nje rruge shkretetire, por nje gje eshte e sigurt se pa keta tre trima te Offspring ajo nuk do te kishte dale kurre e gjalle qe andej.

Nje dhelper fatkeqe nuk mund te gjente rrugen e saj qe te dilte nga nje kanal i ftohte me akull per disa dite.Pasi kishte humbur cdo shprese ajo mund vetem te shpresonte qe ndonje njeri mund te kalonte aty.

Dhe ne fakt ata erdhen aty dhe e shpetuan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *