• June 14, 2023

Dalin pamje të reja nga kidnapimi i policëve

Tre pjesëtarë të Policisë Kufitare të Kosovës, janë kidnapuar sot në territorin e Kosovës, në afërsi të Leposaviqit në rrugë ilegale. Lajmin për kidnapimin e tyre e ka konfirmuar Policia e Kosovës dhe Ministri i Mbrojtjes, Xhelal Sveçla.

 

Sipas mediumit serb, “Novosti”, bëhet fjalë për Rifat Zekën, Beqir Sefën dhe Mustafa Shemin.

Fillimisht mediumi serb ka publikuar një video kur policët janë futur në një xhip të zi, shkruan Gazeta Insajderi.

Ndërsa, pak minuta më parë është publikuar edhe një video e re ku shihet policët e lidhur në këmbë.

Tre pjesëtarë të Policisë Kufitare të Kosovës, janë kidnapuar sot në territorin e Kosovës, në afërsi të Leposaviqit në rrugë ilegale.

Lajmin për kidnapimin e tyre e ka konfirmuar Policia e Kosovës dhe Ministri i Mbrojtjes, Xhelal Sveçla.

Sipas mediumit serb, “Novosti”, bëhet fjalë për Rifat Zekën, Beqir Sefën dhe Mustafa Shemin.

Fillimisht mediumi serb ka publikuar një video kur policët janë futur në një xhip të zi, shkruan Gazeta Insajderi.

Ndërsa, pak minuta më parë është publikuar edhe një video e re ku shihet policët e lidhur në këmbë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *