• June 16, 2023

Babai Me Tha Ti Je Nje. Smund Te Martohesh Ndersa Burri Sot Thot Qfar Grua Kam Te Gjith E

Prej 16 vjece m’thojke Babi askush nuk po t’merr, por tash Burri jem krenohet me mu mthot “Qfar Gruje kam krejt ma kqyrin”! – Prsh deshta be mu lidh edhe un me Jeten tem Shum po vuj shum po merzitna nuk kam pas as skam kurfar knaqsije ne Jet tasht edhe ma hiqq,

 

 

Kur isha ma e re isha nen komand te Familjes si qik e shpis un shum kam vujt gjithmon jam kan sikur penges jam e rre shum nqka jam provu shum sene mka ndodh jam femer pa sher du mu kan gjithmon e drejt edhe sdu as me lendu kerkon edhe mem lendu duroj merzitna e ha veten po duroj edhe nuk ipna shum rri gjithmon e urt jo qe nuk kuptoj po bona ashtu qe edhe me fol dikush per dikon kur nuk qona me tregu e mbaj fjalen kur ma thot dikush besim edhe pse nese kam fol un jo qe diqka kam fol por diqka thjesht kam ni qe kan tregu po so prb se un kur ta foli e foli qka osht po prap un si kam perdor fjalt e kerkujna me thon qe edhe aj ka thon un i kam mbajt, HAP REK IAMEN ME POSHTE

tjetra jam rrit vetem pa shoqni gjithmon si ni vetjake vetem motra ka cen ma e madhe dhe e martume por kan pas problem familja jon me familjen e sojna dhe jan ndal ma nuk hin me dal me to e un gjithmon sherrin e krejtve e kam mar un por edhe pa e mar e kam hanger un gjithmon babi me rrafke me malltretojke ma ndaloj shkollen ne shkoll fillore edhe sum ka leju asniher me askand mu shoqnu dilsha ne dytin kat dhe per dritare i shifsha fmin e mahalles tu lujt un veq kajsha, edhe u rrita prej 16 vjece mthojke babi askush nuk pot merr askush nuk pot don jo ce ka qen problemi tek un por t’gjith e kan njoft babin dhe nuk kan dasht me perzi pun mbas nje kohe gjithmon tum than e gjeta mbas internetit nje djal se per ndryshe skam dal e gjeta dhe e deshta shum u bona bashk me at dhe prap mosmarveshje tek Familjet babi lypke shum por ata nuk kishin kushte tmdhaja dhe thojke du darsme du bla bla skam qiken me behane i vetmi mashkull ka qen ai per mu po nuk ke kismet dhe u ndajta dhe ma mir qe se kam pas kismet ai ka qen shum shum i mir dhe e ka meritu dikan shum ma tmir se un un jam shum e mir ne shpirt edhe nuk jam e shemtuar por at nuk e kam meritu dhe na ndajten kam vujt shum dhe nuk e kam kshyr 4 vite asken dhe askush sum ka interesu perderisa Familja fillun tflasin ki bo vjet dhe duhesh me vendos ni mashkull mem pas thon kta meniren kishin qef por un gjithmon thojsha Jo pak fillova edhe me HAP REK IAMEN ME POSHTE

zgell dhe nuk um pelqejshin por sun i durojsha fjalt e madhtretimet dhe vendosa ta marr dikan larg gjith venit tim dikun sa ma larg dhe erdhi koha t’vendos sod per sod ku jom por nuk jam e lumtur as ktu jam ne gurbet jetoj Vetem prap gjith diten jam vet gjith diten rri e mbyllur e pa kenaqur jam bo si anvise vetem punt buk dhe gjum asniher skam dal me burrin as nshkoll as npun as kurgjo tani dhe do behem ni Nan kohen e fundit jam tu vujt shum gjith diten dhe perdit vetem qaj se asniher nuk u knaqa un askujt si kam ber keq por pse jeten e kam ksi soi askend se kam afer edhe askush nuk vjen ktu te un askend nuk e njof mshkoj gjith jeten e vetme Burri osht shum i mbyllt ky nuk um ka meritu mu por nuk e kshyra as nga bukuria as nga pasuria se dojsha vetem ta kam ni jet tmir aspak se kam mar ashtu si qysh kam pas deshir ne dukje jo kshtu ne pjesen financiale ajo gjo nuk me i intereson aspak por pse te jetoj kshtu mka shku sdisa her mendja me lendu vetin pa qen shtatzan kam jetu gjithmon me Andrra tu endrru por realitet asniher njet skam Jetu tasht ce jam shtatzan shum po merzitna nuk po jam e zoja as e vetes as ti ndimoj dikujt nuk i kemi punt mir burri im gjithmon ka punuar per Hallk ka dasht gjithmon qe ti knaqi HAP REK IAMEN ME POSHTE

T’gjith tjert por per gru asniher skam mendu nuk di pse asniher nuk mthot tdalim as per kafe gjith diten banes jeta monoton mu ka bo so kurgjo jeta i teresant po merzitna po qaj qe dy jav sidomos gjith diten perdit qaj sdi merzitna per gjithqka qe as skam pas jet te lumtur as nuk kam dhe as smund ti ndimoj as familjes as askujt tani pom del ni engjull qe menxi nuk po pres ishalla nuk lendohet qe pe merziti vetin por e kam jeten kshtu dhe vetem mkahet kur tdal me burrin vetem ni her nmujt apo ma rrall nese ka me ble diqka dhe krenohet nese dikush mkshyr HAP REK IAMEN ME POSHTE

Gjithmon mthot far gruje kam qe gjithkush tkshyr por un kurr nuk ja lshoj syt kerkujna kam vendos me kto se jam betu veten tem qe kurr nuk interesona per dika tjeter po ky mo si krenohet me mu pse sum bon te lumtur aspak nuk e kuptoj kam than po ndana ne fillim nthojke nese ndana prej teje e lendui vetin por pse tasht mbasi jemi bashk te martuar asniher nuk mka bo te lumtur as ska deshir te dal me mu shum tip i mbyllt nuk shprehet me mu vjen nga puna rrin ne tv ose ntel un ka e kshyri mdoket vetja di ni jetim i pa vler skam as me kand ta shfry zemren tem nuk kam as me kand te shprehna jam shum e lodhur prej jetes mka malltretu se kam fol ne fillim kam qen e shkatreume nga mengjesi deri ne ort e vona 10/11 ne pun tu i ndimu te tjerve por tani punon me orar dhe un folsha pse spo merzitesh per mu ndoshta sum don nese sum don ma mir lem mos ma shkatrro jeten shum her mka rraf mka godit dhe prap jam bashk i kam thon ni dit ka met lan por mos tbohet von mendo qka po bon koncentrohu ne gru dhe familje kohen e fundit e ka pa se se kam pernime dhe shum her mthot rrugen qel e ka vetem ne at nervoz se ma von kur bohmi mir mthot nuk tla asniher ty por kot nuk o qe shkon rruges tkeqe kazino apo muzika disko por vet o ksi tipi qe me grun man distanc sdi as pse jam shum vet be nuk po muj nuk u i teresu asniher per mu jam ftof shum prej Jetes vetem Kaj gjith diten nuk pom rrihet se e kam Zgst shum me Falni! HAP REK IAMEN ME POSHTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *