• June 18, 2023

Dalin disa Pamje – Pasagjeri regjistroi momentet e fundit para rrëzimit të avionit në Nepal, duke vrarë të paktën 68 persona.VIDEO

Një nga shoqëruesit e Jaiswal, tre prej të cilëve ishin gjithashtu indianë, raportohet të ketë bërtitur “Real fun” momente para përplasjes. Kushëriri i zotit Jaiswal, Rajat Jaiswal, i cili tha, “Sonu ishte në Facebook Live pasi hipi në fluturimin për në Pokhara.

 

 

 

Transmetimi i drejtpërdrejtë tregoi Sonu dhe shoqëruesit e tij në një humor të gëzueshëm, por papritmas pati një zjarr përpara se transmetimi të ndalonte.”
Përplasja përfshiu një aeroplan ATR 72 me dy motorë të operuar nga Yeti Airlines, i cili po fluturonte gjysmë ore nga kryeqyteti i Nepalit Katmandu në Pokhara. Në bord ndodheshin 72 persona, përfshirë 15 të huaj, dhe të paktën 68 dihet se kanë vdekur pasi ai u rrëzua në një përroskë pranë aeroportit të ri të qytetit.

Ndiqeni pamjet me posht

Video Player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *