• June 18, 2023

Fërgesë, lule kungulli, Zbulohet çfarë konsumuan të ftuarit në dasmën e Arbanës dhe Eduartit

Në ditën e tyre më speciale, Arbana dhe Eduarti nuk mund të linin pas detajet, ku në sy ranë pikërisht pjatat e porcelanta të Ginori 1735, ku u servir menuja e krijuar nga shefat shqiptarë që shkëlqejnë në Itali, Ardit Curri, Adil Pernezha, Albano Ebeja, Erion Fejzaj dhe Lulëzim Vulashi.

 

 

Menuja e dasmës përmbante:

Antipasta

Shparguj me salcë holandeze dhe shkumë patatesh

Fërgesë verore

Tartare bizonti me salcë agrumesh

Pjata e parë

Ravioli të mbushura

Risotto me lulet e kungullit, shafran dhe pançetë krokante

Pjatë e dytë

Bisteca Fiorentina

Torta e dasmës

Biskotë me vanilje bourbon Madagaskar, e lagur me champagne Louise Dehu Rose, ganache, caramel të kripur, tiramisu kremoze me fruta pylli.

Burimi: RevistaWho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *