• June 18, 2023

Fitore me spektakël, Shqipëria shkëlqen kundër Moldavisë, 3 pikët e para europiane për kuqezinjtë

Shqipëria debuton me fitore në shtëpi duke fituar 2 me 0 sfidën me Moldavinë. Shqipëria siguroi në “Air Albania” fitoren e parë në ndeshjen e dytë të grupit E të eliminatoreve Euro 2024. Golat u shënuan nga Asani dhe Bajrami.

 

Kombëtarja arriti fitoren e parë në kualifikueset e Euro 2024, duke marrë edhe pikët e para që vlejnë për objektivin, pjesëmarrja në fazën finale që do të mbahet të Gjermani.

Shqipëria e drejtuar nga Sylvinho mundi me rezultatin 2–0 Moldavinë të shtunën në stadiumin “Air Albania” i mbushur i tëri për këtë sfidë.

Golat u shënuan në pjesën e dytë nga Jasir Asani dhe Nedim Bajrami, duke e ngjitur skuadrën në vendin e tretë me po aq pikë sa Polonia që renditet e dyta.

Në pjesën e parë kuqezinjtë kishin disa raste ku u veçua shtylla e Cikalleshit, ndërsa i lejuan pak kundërshtarëve.

Tifozët pritën deri në minutën e 52’ për të festuar golin që erdhi nga këmbët e Jasir Asanit, i pari për të me Kombëtaren. Goditja e tij nuk i dha mundësi portierit Railean të reagonte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *