• June 20, 2023

KU PASKAN PERFUNDUAR , Arbana ndan fotot mahnitëse pas dasmës

por çifti ka qenë shumë i rezervuar në publikimin e fotove. Pas dasmës, ata ndodhen ende në Itali, ku po udhëtojnë në vende të ndryshme duke shijuar bukuritë natyrore.     Sot Arbana ka postuar disa foto nga Lago Montagnoli a Madonna di Campiglio. “E pabesueshme”, shkruan moderatorja për pamjen që ofron ky vend.  …

Read More

E paparë! Efi merr ‘stafetën’ në TCH. I zë vendin moderatores së njohur dhe së shpejti do të drejtojë këtë emision

Por në korridoret e Top-Channel qarkullojnë thashetheme se ky program do ti besohet një ish konkurrenteje të Përputhen dhe ajo është Efi Dhedhes.     Efi ishte edhe pjesë e Big Brothet Vip këtë vit dhe tashmë është një figurë e Top-Channel. Megjithatë një tjetër emër që është menduar është edhe Kiara Tito, programi i…

Read More

Shpërthen Zhaklin Lekatari mbas vizitës në Beograd: “Jam ndjerë super mega e përdh’unuar ver..”

Gazetarja Zhaklin Lakatari ka shprehur zhgënjim të madh për komentet që ka marrë pas vizitës së saj në Beograd.     Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo ka treguar se ndjeu një dhunë verbale të papranueshme. Zhaklin Lakatari i ka dhënë rëndësi të madhe çështjes së dhunës, duke theksuar…

Read More

Shpërthen Sazan Guri: “Më keqpërmendin si pjesë e krimit. Tmerr. Sa ndotet oqeani me baltë aq ndotem dhe unë”

Ai argumenton se është i interesuar për të luftuar për të drejtën dhe trajtimin e drejtë të të gjithëve. Guri përmbledh disa nga përpjekjet e tij për të ndihmuar dhe mbrojtur kafshët dhe njerëzit, si dhe për të nxitur qeveritë vendore të trajtojnë çështjen e kafshëve dhe të tjerëve në mënyrë të përshtatshme.    …

Read More

I shkreti burrë. Detyrohet të pijë 20 litra ujë në ditë që mos vdesë. Shkon 50 herë në ditë në banjo.

Arkitekti gjerman Marc Wübbenhorst duhet të pijë të paktën 20 litra ujë në ditë, që të mos vdesë nga dehidratimi. 35-vjeçari vuan nga sëmundja e rrallë metabolike e diabetit insipidus, e cila shkakton etje të intensifikuar dhe eliminim të shpeshtë të sasive të mëdha të urinës.   Foto: Marc Wübbenhorst Nëse Wübbenhorst ndalon të pijë ujë,…

Read More

Lajmi që gëzon Shqiptarët. Lulzim Basha depoziton kërkesën për tu bërë sërish kryetar i PD.

Lulzim Basha ka paraqitur kërkesën për të marrë pjesë në garën për kryetar të Partisë Demokratike. Ky informacion është konfirmuar nga burime afër komisionit zgjedhor të ngritur brenda Partisë Demokratike, i cili është përgjegjës për organizimin e zgjedhjeve.       Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka depozituar kërkesën për…

Read More

“Ti do qëndrosh edhe pak ditë kryetar, do shikosh çfarë do të të bëj!”, kush është politikani që e dinte për skandalin Gjici

Gazetarët Artan Hoxha dhe Glidona Daci kanë deklaruar mbrëmjen e sotme në “Opinion” se ish-kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici ishte paralajmëruar më herët se nuk do të qëndronte gjatë në postin e tij.     Ata thonë se në mbledhjen e 9 qershorit të Këshillit Bashkiak të Kukësit, Gjici ka debatuar me një anëtar të…

Read More

“Video erotike e Gjicit mund të MOS merret si provë”, flet avokati: Nëse vajza e ka fituar tenderin…

Avokati Gentian Rumano, në një lidhje “Skype” për emisionin “Open” foli për videon seksuale të  ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici.   Ai tha pas publikimit të pjesës së dytë të videos ditën e sotme, çështja merr një tjetër rrjedhë, dhe hetimi kanalizohet në dy vepra penale, në “shpërdorim detyre” dhe “shkelje të barazisë në tenderat…

Read More

Lufta kundër terrorizmit, policia kontroll në kampin e Muxhahedinëve në Manzë të Durrësit!

Policia e Shtetit është duke ekzekutuar një urdhër kontrolli të lëshuar nga Gjykata e Tiranës në ambientet në territorin e kampit MEK në Manzë të Durrësit.   Urdhri i kontrolleve bëhet në kuadër të luftës kundër terrorizmit dhe parandalimin e sulmeve kibernetike. Në zbatim të këtij urdhri kontrolli të lëshuar nga gjykata, Policia e Shtetit…

Read More

Krimi në Greqi/ Mister se si u transportua trupi i pajetë i vajzës polake në vendin ku u gjet e braktisur, dyshime se bangladeshasi ka pasur bashkëpunëtor

Vijojnë hetimet nga autoritetet greke për gjetjen e vrasësit të 27-vjeçares Anastasia, e cila u gjet e pajetë mbrëmjes e së dielës në Kos, ku së fundmi punonte në një hotel.     Nga provat e deritanishme rezulton se e reja ka vdekur nga mbytja, ndërsa i dyshuari kryesor, por nuk ka pranuar asgjë –…

Read More